Radary

naprawa instalacji elektrycznych wózków widłowych

Radio Detection And Ranging” angielskie słowa, których pierwsze litery tworzą określenie radar, funkcjonujące w wielu językach świata. Oznacza przyrząd służący do wykrywania i namierzania obiektów oraz wyznaczania odległości, w jakiej się znajdują, za pomocą fal radiowych. Jego działanie dotyczy odszukiwania obiektów zarówno będących na morzu, na lądzie jak i w powietrzu. Dzięki swoim wielkim możliwościom pozwala nawet na określenie wielkości, kierunku poruszania się obiektu, a także do pomiaru jego prędkości.

W celu wykrywania najróżniejszych przeszkód generowane są fale radiowe lub wykorzystywane są te wysyłane przez badany obiekt. Ze względu na sposób wykorzystania fal radary podzielić możemy na aktywne i pasywne, funkcjonujące podobnie jak sonary. W przypadku radaru aktywnego, nadajnik wysyła sygnał radiowy w stronę obiektu, który odbija je odsyłając z powrotem do odbiornika. W przypadku pasywnego odbierane są tylko fale radiowe wysyłane przez obiekt, i na tej podstawie następuje jego identyfikacja.

serwis HIMONISTA świadczy bardzo tanie usługi potrzebujesz modułów do lamp led moduły led w naszej ofercie - profesjonalna obsługa


www.pieknebiblioteki.com.pl